Krótka historia Salonu24 wedle KRS

Początek: „Serwis został uruchomiony 16 października 2006 r. przez przez Bognę Janke i Igora Janke”.

Cud 28. maja 2011: „Właśnie wyszedłem z hotelu Mariott, gdzie Salonowi24 udzielił wywiadu Prezydent Stanów Zjednoczonych. Z tego co mi powiedziano, to jedyny wywiad jakiego Barack Obama udzielił podczas tej podróży po Europie. Wybrał właśnie medium społecznościowe.”

Efekt Obamy, czyli Spółka Akcyjna: „SALON24.PL SPÓŁKA AKCYJNA. KRS 0000392732. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 29.07.2011

UCHWAŁĄ NR 1 Z DNIA 15.06.2011 R. NADZWYCZAJNE ZGROMADZENIE WSPÓLNIKÓW POSTANOWIŁO PRZEKSZTAŁCIĆ SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W SPÓŁKĘ AKCYJNĄ, ZGODNIE Z PLANEM PRZEKSZTAŁCENIA PRZYJĘTYM PRZEZ ZARZĄD SPÓŁKI W DNIU 09.01.2011 R.

AKCJE IMIENNE SERII A OD NR 1 DO NR 500000 SA AKCJAMI UPRZYWILEJOWANYMI W TEN SPOSÓB, ŻE KAŻDA Z NICH PRZYZNAJE 2 GŁOSY NA WALNYM ZGROMADZENIU AKCJONARIUSZY. B – 500000, AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE.”

Zarząd: Radosław Krawczyk (prezes) oraz I. Janke (członek)

Rada Nadzorcza:  Anna Krawczyk Grąbczewska, B. Janke i Wiesław Gawinek

__

Inwestor: „Salon24.pl S.A. pozyskał 0,5 mln zł w wyniku emisji 142000 akcji zwykłych serii C w cenie 3,5 zł za akcję. Akcje serii C dają 9% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Stanowią one 12% wartości spółki przy waluacji 4 mln zł.

Do końca stycznia 2012 r. spółka zamierza wyemitować akcje zwykłe i uprzywilejowane, doprowadzając waluację spółki do 5 mln. Salon24.pl S.A. planuje wejść na New Connect.

– Pieniądze z tej i następnych emisji zamierzamy wykorzystać na rozwój usług wideo i tworzenie telewizji obywatelskiej, pozyskania technologii do nośników mobilnych i zbudowanie działu sprzedaży. Będziemy też szukali ciekawych projektów, które mogłyby uzupełnić portfolio spółki – powiedział na tek24.pl Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl S.A.

Inwestorem jest Marek Darczuk, biznesmen inwestujący do tej pory w branżę spożywczą i nieruchomości. Uważam Salon24.pl S.A. za bardzo obiecującą spółkę – mówi tek24.pl Marek Darczuk. Dotychczasowi właściciele spółki, Radosław Krawczyk i Igor Janke, dobrze rozumieją kierunek rozwoju. Nie zamierzam ingerować w treść i merytoryczny kształt Salonu24.pl i związanych z nim portali. Zależy mi, by Salon24.pl, tak jak do tej pory, pozostał całkowicie niezależny. Mój akces do spółki traktuję jako długoterminową inwestycję – dodał Darczuk.

Salon24.pl zamierza rozwijać multimedialne serwisy społecznościowe. Własną produkcję wideo rozpoczęliśmy od wieczoru wyborczego, który nadawaliśmy na żywo z mobilnego studia w 14-metrowym Hummerze jeżdżącym po Warszawie. Jednocześnie transmitowaliśmy program z pięciu sztabów wyborczych. Nasi widzowie mogli sami wybierać, który kanał chcą oglądać – powiedział tek24.pl Igor Janke.

Salon24.pl był jedynym medium europejskim, któremu podczas swojej podróży po Europie udzielił wywiadu prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. Wywiadu portalowi udzielili także m.in. senator John McCain oraz wiceszef komisji Europejskiej Neelie Kroes. Salon24.pl był patronem Wrocław Global Forum, Forum Ekonomicznego w Krynicy, jak również konferencji o Partnerstwie Wschodnim, zorganizowanej z okazji szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie.                            Źródło: tek24.pl

„22. września 2011: Emisje akcji C – 142000 – AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE”

Inwestor w Salon24!

___

Fałszywe informacje z 22 lutego 2012:

„Platforma blogowa pozyskała kolejne 1,25 miliona złotych na rozwój w zamian za 21 procent udziałów. Marek Darczuk, który w październiku ubiegłego roku zainwestował pół miliona złotych, pozyskując 12 procent udziałów, teraz postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w spółkę do 33%. Waluacja spółki sięgnęła 5,25 mln zł.

_

Salon24.pl SA pozyskał w lutym środki w wyniku emisji 233 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D oraz 125 000 akcji uprzywilejowanych (1 akcja to 2 głosy na WZA) serii E w cenie 3,5 PLN za akcję.

Po transakcji, akcjonariat spółki wygląda następująco: Igor Janke (500 tys. akcji/ w tym 250 tys. uprzywilejowanych), Radosław Krawczyk (500 tys. akcji/250 tys.), Marek Darczuk (500 tys. akcji/125 tys.). Marek Darczuk będzie posiadał 29% głosów na WZA. Spółka nadal planuje emisję nowych akcji i debiut na rynku New Connect.

– Pozyskane środki chcemy wykorzystać na dalszy rozwój usług wideo, tworzenie telewizji internetowej otwieranie kolejnych serwisów oraz pozyskania technologii, w tym do publikacji na nośników mobilnych – zapowiada Igor Janke, szef Salon24.pl.

Czytaj też: Salon24 pozyskał inwestora
– Zrealizowaliśmy nasz plan, który ogłosiliśmy jesienią. Chcieliśmy pozyskać dodatkowe pieniądze na rozwój i to właśnie się stało – mówi Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl SA. – Okazało się, że nasz dotychczasowy inwestor jest zainteresowany większym udziałem w spółce.

Zgodnie z planami, w styczniu Salon24.pl SA otworzył własny czteroosobowy zespól sprzedaży. Jego szefową została Anna Długokęcka, pracująca wcześniej m.in. jako dyrektor ds. sprzedaży w Spryciarze.pl i project manager w Grono.net.

Powołana została nowa Rada Nadzorcza, do której weszli znani ludzie mediów i biznesu. Przewodniczącym jest Robert Kozak, wieloletni szef biura BBC w Polsce i były szef Wiadomości TVP. W jej skład weszli także Marek Dworak, były prezes RMF FM, prawnik Tomasz Golenia, Grzegorz Słupski, Investment Manager w EnerCap Capital Partners a wcześniej szef biura M&A PGE odpowiedzialny za IPO, oraz przedstawiciele inwestorów: Bogna Janke, Anna Krawczyk i Tomasz Darczuk.

Platforma blogowa Salon24.pl istnieje od pięciu lat. Odwiedza ją prawie pół miliona użytkowników (real users), platforma notuje ponad 9 milionów odsłon miesięcznie. Spółka uruchomiła w ubiegłym roku nowe portale społecznościowe: Sportifo24.pl (sportowy), Tek24.pl (poświęcony nowym technologiom), Latte24.pl (serwis life stylowy) i Energo24.pl (energetyczny). W najbliższych tygodniach uruchomi kolejne.

Źródło: materiał nadesłany do redakcji”
_____

Inwestor przejmuje inicjatywę:

3. grudnia 2012: Emisje akcji D – 136800 – AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE

W dniu 16.01.2013 Radę Nadzorczą opuszcza W. Gawinek, a dołączają do niej Tomasz Golenia i Tomasz Darczuk…

9. kwietnia 2013: Emisje akcji E – 3900000 – AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE

W dniu 19.11.2013 B. Janke zostaje prezesem jednoosobowego Zarządu, bowiem R. Krawczyk oraz I. Janke opuszczają Zarząd; a nowy skład Rady Nadzorczej to: I. Janke, M. Darczuk, T. Darczuk i Piotr Bazylko

Reklamy

4 myśli na temat “Krótka historia Salonu24 wedle KRS”

 1. Cytuję Igora Janke:

  „Marek pojawi się w sobotę na naszych urodzinach i będziecie mogli go poznać osobiście.

  Panie i Panowie, Salon24 jechał dość szybko, ale teraz zaczynamy pędzić!

  Budujemy – dzięki Wam – wolne media. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Bez Was to wszystko by się nie udało. Ale tak naprawdę – dopiero cała przygoda przed nami. „

  Polubienie

 2. Witam,
  hiobowe wieści Pan nam tu przynosisz. Oznacza to tylko tyle, że S24 musi aby spełnić oczekiwania rynku reklam zamienić się w jeszcze jeden przysłowiowy pudelek, ponieważ dotychczasowi goście S24 raczej unikali zarówno reklam, jak i usług i produktów reklamowanych przez natłuszczone sadłem z borsuka, zeschniętymi odchodami wielbłądów, czy inszych koczkodanów świecące facjaty celebrytek. Jedyny ratunek to śladem @Coryllusa, x. Natanka, czy Jerzego Zięby jakaś będąca przedłużeniem wirtualu działalność gospodarcza w realu. Może do S24 doczepić salon samochodowy wystawiający używane wozy polityków, może salonik gastronomiczny serwujący ośmiorniczki od Sawy, lub prawdziwy rarytas na rynku – niedokończony obiad Rysia Kalisza i niedopitą setkę Kwacha? No i coś dla pań- salonik modowy z używaną odzieżą polityków i celebrytów na czele z koronkową prześwitką Rabczewskiej? :))

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.