Wszystkie drogi prowadzą do Londynu – życiorys I

nasz salon24

Pamiętacie może mój tekst nt. Leopolda Infelda i jego wydawałoby się nieprawdopodobnej drogi? Ten od najmłodszych lat miłośnik komunizmu, wojnę spędził w Kanadzie, ale z której został wyrzucony przez Amerykanów za szpiegostwo i poprzez Londyn wrócił w 1950 do („ludowej”) Polski.

Wczoraj trafiłem na życiorys jeszcze bardziej zdumiewający:

Michał Kalecki (ur. 22 czerwca 1899 w Łodzi, zm. 18 kwietnia 1970 w Warszawie) – polski ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek PAN. Szwagrem Michała Kaleckiego był Ary Sternfeld, radziecki uczony, jeden z pionierów kosmonautyki, astronautyki. Był synem Abrama (właściciela niewielkiej przędzalni) i Klary z domu Segałło (pochodzącej z rodziny urzędniczej).”

Owa Klara była najprawdopodniej krewną tego handlarza starzyzną z Samboru, o którym można było wczoraj tu przeczytać…  „Wyjechał w 1936 roku do Wielkiej Brytanii, do 1938 pracował w London School of Economics, później był asystentem w Katedrze Ekonomii Uniwersytetu Cambridge; w latach 1939-1945…

View original post 472 słowa więcej

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Wszystkie drogi prowadzą do Londynu – życiorys I”

Możliwość komentowania jest wyłączona.