Kim jest łódzki wojewoda?

  1. Nie należy mylić obecnego wojewody z innym Zbigniewem Rau. Swego czasu to był doradca Buzka w PE, ale wcześniej podsekretarz stanu w MSWiA, tyle że „9 sierpnia 2007 podał się do dymisji w związku z odwołaniem szefa MSWiA Janusza Kaczmarka… W kwietniu 2014 zatrzymany przez policję pod zarzutem prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz narażenia na niebezpieczeństwo pasażerów innego samochodu z użyciem broni palnej w pobliżu Chrośnicy. W maju 2015 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze uznała, że podczas wydarzeń 6 kwietnia 2014 r. niezależnie od faktu jazdy w stanie nietrzeźwości doszło do popełnienia przestępstw na szkodę Zbigniewa Rau i zaistnienia stanu wyższej konieczności. W lipcu 2016 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu prawomocnie umorzył postępowanie przeciwko Zbigniewowi Rau zwracając mu również zatrzymane prawo jazdy.”
  2. Nb. obydwaj panowie Rau „nie mają rodziców” pomimo, że pełnili, a Zbigniew Włodzimierz Rau nadal pełni, bardzo ważne stanowiska państwowe… „W 1982 uzyskał stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie… był też stypendystą uniwersytetów brytyjskich, amerykańskich i australijskich.”
  3. „W 2005 [ZWR] był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 nie ubiegał się o reelekcję. W tym samym roku objął funkcję kierownika Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. We wrześniu 2008 znalazł się we władzach stowarzyszenia Ziemia Łódzka XXI. Wchodził także w skład rady ogólnopolskiej ruchu Polska XXI.
  4. „Kierownikiem CMPP jest prof. Zbigniew Rau. Członkami rady programowej są: prof. Zbigniew Rau, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Wojciech Sadurski, prof. Marek Ziółkowski, dr hab. Maciej Chmieliński, dr hab. Kazimierz M. Ujazdowski.”
  5. No, ale skąd u mnie ten wojewoda? Ano, prof. Rau twierdzi we wstępie do książki z 1992 (i powtórzył to gdzie indziej w 2010) pt. Dwa traktaty o rządzie Johna Locke, że wprawdzie teorie państwa panów Hobbesa i Rousseau są nieładne, to już taka teoria owego Johna Locke jest bardzo w porzo. Mnie to wystarczyło…

wszak bosonweb.wordpress.com/2018/03/23/wieczne-interesy-anglii/

 

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Kim jest łódzki wojewoda?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s